Nuty i nagrania

Preludium Des-dur

Pomysł na to preludium przyszedł mi do głowy na jawie, ale już sposób opracowania go – we śnie…

Miniatura na 3 ręce

Їхали козаки

Objawienia

Fantazja na tematy galicyjskie

Preludium D-dur

Kire Eitas

Bywa, że napiszę coś krótkiego jako swoistą wprawkę, a ona później zaczyna być dla mnie czymś więcej. Tak stało się z tym drobiazgiem, który powstał jak efekt zafascynowania muzyką Erika Satie. I stąd jego dziwny tytuł…

Dosia

Do napisania tej miniatury zainspirował mnie zobaczony w Facebooku obrazek na stronie pani o imieniu Dosia. Przedstawiał on ułożoną z patyczków pięciolinię, a na niej nuty zrobione z listków i gałązek. Był uroczy! Zapisany w ten sposób motyw muzyczny po przekształceniach wykorzystałem w tej miniaturze. Jednak nie jest to wierny cytat, lecz dość swobodna wariacja. Żałuję, że nie mogę pokazać tu tego obrazka, ale nie udało mi się nawiązać kontaktu z jego autorką.

Polonez F-dur

Kibice siatkówki bez trudu zgadną, czego wariacją jest ten polonez… Przyjdzie im to tym łatwiej, że trio polonezowe jest wiernym cytatem tej melodii.

Rumba b-moll

Tę krótką miniaturę napisałem podczas nocy sylwestrowej w roku 2021. Wchodziłem więc krokiem tanecznym w rytmie rumby w Nowy Rok 2022…

Etiuda D-dur

Eksperymentujemy...

Są tu dwa eksperymenty: mój i żony. Ja bawiłem się różnymi sposobami przedstawienia tej samej progresji akordów, a Krysia – zmianami kolorystyki tej samej układanki z patyków.

Sarabanda

Preludium C-dur

Nagrania na razie bez nut

Rondo à la Mazur

Pompa funebris (Korowód)

Sirtaki

Szczęśliwy, kto może być kompozytorem i wykonawcą zarazem (Fryderyk Chopin)